Czy sprzedaż metali kolorowych się opłaca?

Czy sprzedaż metali kolorowych się opłaca?

Metale kolorowe, to grupa materiałów, która we współczesnym świecie znajduje wiele zastosowań. W tej kategorii znaleźć można zarówno niedrogie, powszechnie występujące metale takie, jak aluminium, jak i drogocenne metale szlachetne. Kraków – skup miedzi zlomex.pl jest miejscem, w którym sprzedać można większość metali tego rodzaju.

Czym właściwie są metale kolorowe?

Metale kolorowe jest to sztuczna grupa materiałów, która wydzielona została ze względów technicznych i handlowych. Inna nazwa tej grupy to metale nieżelazne. Ta nazwa mówi nam już nieco więcej na temat tego, czym są metale kolorowe. Najogólniej mówiąc, są to wszystkie metale nieżelazne i stopy niezawierające w składzie żelaza.

Metale kolorowe dzieli się na dwie grupy. Pierwszą z nich są tak zwane metale lekkie, do których zalicza się między innymi aluminium, ale również znacznie od niego cenniejszy tytan. Do drugiej grupy – metali ciężkich zalicza się miedź, cynę, ołów, złoto i wiele innych.

Czy opłaca się sprzedawanie aluminium do skupu?

Jednym z najtańszych materiałów, które można sprzedać w skupie, jest aluminium. Kraków – skup miedzi zlomex.pl oferuje za nie cenę około pięciu złotych za kilogram. Czy zatem sprzedaż aluminium do skupu złomu jest opłacalna? Okazuje się, że tak. Jest to metal niezwykle powszechny i uzyskanie dużych jego ilości nie stanowi dużego problemu.

Metalem kolorowym, który pod tym względem jest podobny do aluminium, jest ołów. Kilogram tego surowca kosztuje około sześciu złotych, jednak dostępność złomu jest duża.

Pozostałe metale kolorowe – czy można na nich zarobić?

Spore kwoty zarobić można na pewno na sprzedaży miedzi. Kraków – skup miedzi zlomex.pl oferuje obecnie nawet 36 złotych za kilogram metalu, a w przypadku niektórych jego rodzajów cena może być jeszcze wyższa. Wartościowe są stopy miedzi, takie jak mosiądz, brąz i miedzionikiel.

Jednym z droższych metali na skupach (nie licząc metali rzadkich i szlachetnych) jest cyna. Za jej kilogram płaci się nawet prawie siedemdziesiąt złotych.