Bardzo dużo osób chce dowiedzieć się wszystkich najważniejszych informacji związanych z tym zagadnieniem. Na czym polega zatem konwersja ISO/DIN/PN? Co powoduje, że jest tak chętnie wykonywana w rozmaitych sytuacjach? Jak można szybko oraz bezproblemowo zrealizować to zadanie?
Dlaczego konwersja jest tak często wykonywana?
Konwersja pomiędzy wyżej wymienionymi normami bardzo się przydaje. Załóżmy, że do współpracy przymierzają się podmioty z rozmaitych państw. Jedna strona chce kupić od drugiej rozmaite elementy złączne itp. Aby nie wystąpiły żadne nieporozumienia, trzeba zastosować swego rodzaju odpowiedni język techniczny. Na skutek tego po prostu obie strony będą zadowolone z finalnej transakcji. Najbardziej popularne są w tym temacie normy ISO. Warto zauważyć, że odpowiada za nie – na co dzień – Międzynarodowa Organizacja Normalizacyjna. Zrzesza ona państwa członkowskie tak naprawdę z całego świata.
Normy DIN są ustanawiane oraz zatwierdzane przez Niemiecki Instytut Normalizacyjny. My też możemy pochwalić się swoimi normami – PN. Tutaj najważniejszym podmiotem jest Polski Komitet Normalizacyjny. Pewnym minusem jest fakt, że nasze normy są stosowane tak naprawdę tylko u nas. Zdecydowanie najbardziej powszechne są normy ISO. To trochę tak, jak z językiem angielskim. Dlaczego? To język stosowany w biznesie. Jeśli natomiast chcecie handlować z podmiotami pochodzącymi z innych państw, to warto stosować zaś normy ISO.
Przeczytaj także: http://www.rajnet.pl/elementy-ze-stali-nierdzewnej/
Czy konwersja to trudne zadanie do zrealizowania?
Na szczęście nie. Zresztą, zaraz wszystko dokładnie wyjaśnimy. Co trzeba zrobić? Warto skorzystać z wyszukiwarki znajdującej się na stronie stalmut.pl. Ułatwia ona przeprowadzenie konwersji. Najlepiej będzie to wyjaśnić na przykładzie – chcecie kupić od podmiotu zagranicznego śruby imbusowe? Wiecie, że mają one oznaczenie DIN 912? Macie zamiar dowiedzieć się jednak, jak to wygląda pod kątem ISO oraz PN? W takim razie skorzystajcie z wyszukiwarki. Wystarczy tam wpisać lub ewentualnie wkleić „DIN 912”. Po kilku, kilkunastu sekundach na ekranie komputera przenośnego, stacjonarnego, tabletu – ponieważ ta wyszukiwarka jest wszechstronna oraz może być stosowana na rozmaitych urządzeniach elektronicznych – ukażą się interesujące dla Was informacje. Okazuje się, że śruby imbusowe spełniają zaś normy DIN 912/ISO 4762/PN 82302. Jak zatem łatwo domyślić się, wykonanie tego konkretnego zadania wcale nie jest takie trudne, jak mogło komuś wydawać się na samym początku.